Máme kafe a tombolu.
A nějaké ty studenty a informace o studiu.
Ale hlavně to kafe. A tombolu.
www.phil.muni.cz

Čeština i cizí jazyky, hudba a film, umění, sochařství nebo divadlo, filozofie či historie. Nevíš, jak si z tak široké nabídky vybrat? Ty to zvládneš – my ti s tím totiž pomůžeme! Přijď najít svůj obor s velkým O!

První část programu si dáme všichni společně.

Neboj se, i s malým oborem se dá zahrát pořádné divadlo! V úvodu programu ti my, studenti fakulty, představíme jak velké obory (psychologie, jazyky, historie), tak i obory méně známé.

Těš se nabitý program, díky kterému:

  • zažiješ, jak se u nás na fakultě žije a studuje,
  • získáš odpovědi na všechny své otázky ke studiu či přijímačkám,
  • přímo od studentů zjistíš, jaký je vysokoškolský život v Brně,
  • podíváš se do zbrusu nových prostor fakulty, které patří k těm nejhezčím na univerzitě.

 

A tady už necháme výběr programu na tobě. :)

Společný program + komentovaná prohlídka knihovny

Přemýšlíš, kde budeš během studia bydlet? My to víme už teď: v knihovně! Využij jedinečnou šanci prozkoumat nejen její veřejně přístupné prostory, ale také zákoutí, která nejsou běžně k dispozici ani samotným studentům.

Společný program + kancelář e-learningu

To, že jsme filda, ještě neznamená, že nemáme internety! ;) Přijď zjistit, jak u nás při studiu a výuce využíváme nejnovější informační technologie. E-learning nám usnadňuje studium a i ty máš nyní možnost osahat si ho a vyzkoušet, co všechno umí!

Společný program + HUMElab

Laboratoř? Máme! Experimenty? Děláme! Nevěříš? Vyzkoušej si naši nejmodernější Laboratoř pro experimentální humanitní vědy na vlastní kůži. Neboj, žíraviny v ní nevedeme. :)
Logo FF

Filozofická fakulta


web http://www.phil.muni.cz/
počet podaných přihlášek 7 161
počet přijatých studentů 3 716


fotografie koordinátora

Studium na Filozofické fakultě mi kromě znalostí a spousty skvělých lidí přivedlo do cesty i možnost vycestovat do zahraničí jak snadno, tak i rychle. A vyrazit za hranice byla správná volba. Díky Erasmu v Řecku jsem několikrát překonala sama sebe (pozor, ne jen v množství spořádaného gyrosu), rozšířila si obzory – a pochopila, že všude dobře, na fildě nejlíp! :)

Anna Laštovičková, fakultní koordinátor 
Filozofická fakulta, Anglický jazyk a literatura


fotografie koordinátora

Jsem rád, že jsem se po střední škole rozhodl právě pro filozofickou fakultu. Získal jsem na ní jak odborné znalosti, tak skvělé kamarády. To první díky vstřícnému přístupu našich pedagogů, to druhé díky možnostem zapojit se do bohaté spolkové činnosti. Na fildě platí: pokud máš nějaký koníček, určitě tu na něj máme spolek. :-)

Petr Sucháček, fakultní koordinátor 
Filozofická fakulta, Pedagogika

Ohlas studenta

Fotka študenta

Ingrid Čejková

Filozofická fakulta, Pedagogika

"Tak, jako do sebe zapadají jednotlivé kousky skládanky, tak jsem já zapadla k nám na fakultu. Je dobré být její součástí. Někdy mám pocit, že Filozofickou fakultu MU si člověk nevybírá, ale ona si vybírá jeho. Jsem ráda, že si vybrala i mě, protože je to místo splněných přání. Vše, co jsem od ní žádala, mi dala. Nebylo to zadarmo, člověk musí vědět, co chce a co ho to bude stát. Já se rozhodla, že tomuto místu dám vše, co umím a co mám. Vyplatilo se! Pak jsem totiž zjistila, že studium na vysoké škole vůbec není jen o tom chodit do školy a dělat zkoušky. Genius loci, kterým je svoboda, vás okouzlí a otevře vám spoustu nových dveří do doposud neznámých světů. Já mezi těmito dveřmi prožila pět let, které mi vtiskly do života několik věcí: zvídavost, sebejistotu, ale i pokoru… A hlavně, daly mým činům cenu."

Co se u nás dá studovat