o studiu sociálních věd
jaká je naše fakulta
návštěva rádia a televizního studia
www.fss.muni.cz

Fakulta sociálních studií je jedna z nejlépe hodnocených sociálněvědních škol v České republice. Své vzdělání zde dostanou budoucí psychologové, sociologové, novináři, pedagogové, experti na mezinárodní vztahy, Evropskou unii i sociální pracovníci, environmentalisté a řada dalších.

Jaké je studium na fakultě sociálních studií, jaké možnosti se ti otevírají, co tě čeká? Zajímají tě další otázky týkající se studia, přijímaček, studia v zahraničí? To vše se dozvíš hned v úvodu.

Čekat na tebe budou také současní studenti všech studijních programů fakulty, kterých se můžeš ptát, na co jen budeš chtít. Třeba i na to, jaký je vysokoškolský život v Brně. Špatná otázka skutečně neexistuje! Dotazy ohledně nové struktury studijních programů ti objasní studijní referentky.

Po společné části programu tě čeká několik volitelných možností. Vybereš si, zda se chceš prozkoumat prostředí fakulty, poznat zákoutí knihovny nebo si vyzkoušet vysílání v univerzitním Rádiu R a televizním studiu.

A jestli se ti nepodaří zaregistrovat se na některý z kapacitně omezených programů, nezoufej. Katedry si pro tebe taky připravily nabitý program, kde získáš nejen informace o oborech. Navíc prostory fakulty, knihovna a taky televizní studio s Rádiem R jsou ti otevřeny k nahlédnutí i bez komentované prohlídky.

Volitelná část programu: Po společné části se účastnici volitelné části programu dělí na základě toho, jaký individuální program si zvolili při registraci. Na tento program je nutné se předem registrovat, a to kvůli kapacitě. Rezervuj si svoje místo včas!

Společný program + komentovaná prohlídka fakulty

Čeká tě prohlídka nezajímavějších míst a zákoutí fakulty. Společně objevíme, co skrývají jednotlivá patra. Poznáš tak fakultní atmosféru na vlastní kůži.

Společný program + komentovaná prohlídka Rádia R

Fakulta se může pochlubit vlastním rádiem. Společně se vydáme do Radia R - komunitního, alternativního, nekomerčního a otevřeného média. Zde budeš mít možnost si vyzkoušet, jaké to je být moderátorem nebo zprávařem!

Společný program + komentovaná prohlídka MUNI TV

Kromě rádia disponujeme taky televizním studiem! Zjistíš, jaký pocit mají televizní moderátoři, když čtou zprávy. Nakoukneš také do žurnalistické střižny.

 

Programy kateder Open day FSS:

 

Katedra enviromentálních studií

Zelenější, než byste čekali: Jaký je vztah Čechů k přírodě a životnímu prostředí? 

„Víte, jaký má česká veřejnost vztah k přírodě a životnímu prostředí? Uměli byste odhadnout, v čem se Češi liší od většiny Evropanů? Svoje představy můžete porovnat se závěry nové knížky Katedry environmentálních studií, která shrnuje postoje a chování české veřejnosti v různých oblastech ochrany přírody. Vedle zajímavých výsledků nejnovější studie se dozvíte, co všechno takový výzkum obnáší a jak probíhá.“

 

Katedra politologie

Ty nejlepší politické spoty ze světa i z domova

„Komentované pásmo těch nejlepších, nejbizarnějších a nejvtipnějších spotů, jejichž cílem je prodávat politiku.“

 

Katedra psychologie

Bakalářská psychologie v novém studijním programu?

„O podobě studia bakalářské psychologie v jednooborovém, hlavním a vedlejším plánu bude informovat garant studijního programu. Prohlédněte si katedru psychologie a nebojte se vstoupit do otevřených dveří kanceláří. Naši vyučující si s vámi rádi povykládají o tom, jaké to u nás je.“

 

Katedra sociologie

Sociologická kavárna

„Přijďte si u kávy či čaje popovídat se současnými studenty a studentkami popovídat o tom, jaké to je studovat sociologii a sociální antropologii. Dozvíte se to, co vám webovky neřeknou.“

 

Katedra mezinárodních vztahů a Evropských studií

Poznávej Brno a svět s KMVES

„Návštěvníky programu katedry mezinárodních vztahů a evropských studií čeká zábavný kvíz, možnost získání informací o studiu z první ruky od studentů i vyučujících. Mohou se zúčastnit setkání s absolventy, kteří pohovoří o svých zkušenostech ze studia i o možnostech uplatnění v praxi.“

 

Katedra sociální politiky a sociální práce

POPÍKavárna

„Chcete vědět, jak měnit život druhých i svůj k lepšímu? Při kávě a při čaji vás provedou studiem oborů Sociální práce a Veřejné politiky a lidských zdrojů studenti i pedagogové. Máte jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí Katedry sociální politiky a sociální práce a zažít přátelské setkání s těmi, se kterými se budete možná pravidelně vídávat při budoucím studiu."

Knihovna FSS

Knihovní fotokoutek v atriu

„Nechte se vyfotit, jak budete vypadat za dva roky ztrápení zkouškama při sezení už 10 hodin v kuse v knihovně."
Logo FSS

Fakulta sociálních studií


web http://www.fss.muni.cz/
počet podaných přihlášek 5 961
počet přijatých studentů 1 447


fotografie koordinátora

Ráda si organizuji svůj čas sama. Na gymnáziu jsem sice měla možnost volby školních i mimoškolních aktivit, ale až vysoká škola mi nabídla volnost v rozhodování. Navolit si předměty dle svých preferencí i časových možností je pro mne obrovskou výhodou. V povinných předmětech se po celou dobu studia setkávám se spolužáky z ročníku, naopak díky volitelným předmětům jsem poznala studenty ze starších ročníků i jiných oborů. Vzhledem k velkému počtu různých konferencí a workshopů nabízí fakulta možnost poznávat odborníky z praxe a experty ve svých oborech. V porovnání s přáteli z jiných fakult je mé studium zaměřeno více na praktickou stránku, díky níž může člověk už během studia najít práci ve svém oboru. Fakulta nabízí i nespočet studentských spolků. Ze školy tak nebudete odcházet jen s teoretickými znalostmi, ale také s množstvím kontaktů a zkušeností z praxe.

Anna Svobodová (Herfortová), fakultní koordinátorka 
Fakulta sociálních studií, Mediální studia a žurnalistika a Evropská studia

Ohlas studenta

Fotka študenta

Lucie Sitarová

Fakulta sociálních studií, Mediální a komunikační studia a Mezinárodní vztahy

"K podání přihlášky na FSS mě přesvědčil Multimediální den, kde jsem si uvědomila, jaké možnosti nám fakulta dává. Od studia žurnalistiky a mezinárodních vztahů jsem si slibovala větší porozumění světovým problémům. V té době mě nenapadalo lepší zaměstnání pro mě než novinařina. Dnes si tím tak jistá nejsem a raději se profiluji jiným směrem, který jsem si díky praxi při škole určila. FSS rozhodně otevírá obzory i tím, že většina studentů zde studuje dvouoborově. Studium žurnalistiky nijak extra náročné není, ale fakulta slibuje velké možnosti individuálního uplatnění a seberealizace. A to platí i pro ostatní obory. První semestr byl pro mě neuvěřitelný, protože po střední škole, kde jsme měli každý jiné zájmy a úplně si nerozuměli, tady najednou byla spousta lidí s podobnými koníčky. Na FSS se mi nejvíce líbí její studenti, kteří jsou vesměs přátelští a vždy připraveni pohádat se nad půllitrem piva o smyslu světa."

Co se u nás dá studovat