informace o přijímačkách a studiu
IT kvíz
prohlídka fakulty
moderní laboratoře na vlastní kůži
www.fi.muni.cz a obory.fi.muni.cz

Informační technologie hýbou světem. Kdo chce být u toho, měl by navštívit fakultu informatiky. Tak s námi objev IT na Muni!

V úvodu programu získáš cenné informace k přijímačkám a studiu. Otázky budeš moci klást přímo současným studentům fakulty.

Na odlehčení jsme připravili znalostní kvíz. Nažhavíš mozkové závity. Nejlepší řešitelé budou odměněni. 

Pak vyrazíš s mapou objevovat fakultu, její pracoviště a laboratoře. Nestihneš vše, tak si předem vyber, co tě nejvíce láká. Dveře se otevřou zde:

EmLab – jak se ovládá a programuje elektronika kolem nás

CRoCS – zjisti, co se ukládá do pasu a platebních karet, zkus falšovat otisky prstů, pozor, laboratoř CRoCS se objeví pouze v prvních dvou blocích

HCI – nech se oklamat virtuální realitou

Talk s našimi studenty – zeptej se jich, proč si vybrali právě FI, jak jsou se studiem spokojeni a třeba i jak se jim líbil jejich zahraniční pobyt Erasmus

Angličtina pro IT – získej tipy na zábavné a efektivní učení

NLP – laboratoř zpracování přirozeného jazyka

CSIRT-MU – experti z bezpečnostního týmu CSIRT-MU vás seznámí se základními kyberútoky i se způsoby, jak se proti nim bránit.

CBIA – Centrum analýzy biomedicínského obrazu - podívej se, jak se dá pracovat s digitálním obrazem a videem
Logo FI

Fakulta informatiky


web https://www.fi.muni.cz/
počet podaných přihlášek 2 438
počet přijatých studentů 1 235


fotografie koordinátora

Na FI jsem se rozhodla studovat obor, který na žádné jiné vysoké škole nebyl. Svého rozhodnutí vůbec nelituji, díky přátelské atmosféře ze strany studentů, učitelů a ostatních zaměstnanců jsem si fakultu zamilovala a rozhodla jsem se zde studovat i magisterský obor.

Agáta Dařbujanová, fakultní koordinátorka 
Fakulta informatiky, Service Science, Management and Engineering

Ohlas studenta

Fotka študenta

Jan Tušil

Fakulta informatiky, Paralelní a distribuované systémy

Když jsem šel na FI, už jsem uměl trochu programovat a měl jsem nějaký přehled v IT. Na FI jsem se ale dostal ke věcem, o kterých jsem předtím ani nevěděl, že existují, nebo že by mě mohly zajímat. I ty povinné předměty, které bych si dobrovolně nezapsal, mě obohacují, a navíc zde mám možnost širokého výběru zajímavých předmětů jak z FI, tak i z jiných fakult. Přátelští vyučující, kteří neustále zkvalitňují výuku, hezká "zahrada", možnost zapojit se do laboratoře či se podílet na výuce, předměty hluboce teoretické i prakticky přínosné, dobře fungující studijní oddělení...

 

Co se u nás dá studovat