exkurze do vybraných laboratoří
jarmark přírodovědeckých aktivit
studenti o ne/studiu
www.sci.muni.cz

Chceš vidět, jak vypadá práce Sběratele kostí? Nebo kterak geologové vytváří umělé krystaly? Víš, jak matematika souvisí s antikoncepcí? Na který nepřístupný kontinent se můžeš podívat jako náš geograf? Nebo co za zařízení se skrývá pod názvem Nanospider? Uvidíš, objevíš a možná i vyzkoušíš právě na Přírodovědecké fakultě!

Během každého modulu ti nabízíme možnost nahlédnout do některé ze specializovaných laboratoří a naplno se věnovat zdejšímu programu. Do těchto skupinek se však vejde pouze 15 osob, proto neotálej s registrací.

Pokud se registruješ do skupiny např. "Sběratelé kostí + Přírodovědecký jarmark", ujmou se tě na první polovinu programu (od 9:00, 11:30 nebo 14:00) v laboratoři a druhou polovinu můžeš brouzdat mezi stánky na jarmarku.
Naopak
skupina "Přírodovědecký jarmark + Sběratelé kostí" pro tebe značí první půlku
volný pohyb na jarmarku a druhou půlku (od 9:45, 12:15 nebo 14:45) v laboratoři.

Pro ty, kteří si raději volně vychutnají jarmark plný přírodovědeckých stánků, aktivit a krátkých workshopů, je pak určen "Přírodovědecký jarmark". Celkem jsme pro tebe připravili plných 12 stánků a u každého z nich na tebe čekají 4 zajímavé aktivity reprezentující dané studijní obory!

Logo PrF

Přírodovědecká fakulta

web http://www.sci.muni.cz/
počet podaných přihlášek 3 605
počet přijatých studentů 1 904

Jaké předměty u nás můžeš studovat?
Jak vypadala loňská statistika úspěšnosti uchazečů?

fotografie koordinátora

Ahoj, říkají mi Havi a zdravím všechny se zájmem o matiku, fyziku a vědy o Zemi. Na bakaláři jsem si zvolil aplikovaný obor Modelování a výpočty, protože právě matematika s využitím moderní výpočetní techniky nabízí mocný nástroj k pochopení komplikovaných procesů v ekonomii, fyzice, chemii, biologii a dalších vědách. Aby toho nebylo málo, přidal jsem si navíc i aplikovanou fyziku - obor Nanotechnologie, protože právě na takových materiálech a metodách stojí budoucnost vědeckého zkoumání. Pevně věřím, že i vy si tu v atmosféře téměř rodinného přírodovědeckého kolektivu najdete to svoje.

Tomáš Havelka, fakultní koordinátor
Přírodovědecká fakulta, obory Nanotechnologie a  Matematická analýza

Ohlas studenta

Fotka študenta

Jaroslav Čížek

Přírodovědecká fakulta, Antropologie

"Antropologie mě nadchla již na střední škole. Jedná se o vědu, která vám dovoluje studovat člověka snad ve všech směrech. Já miluji anatomii a studovat kosti byl můj sen. Kosti vám toho řeknou o člověku opravdu velice hodně a platí zde poučka: svaly zapomínají, ale kosti si pamatují. Možnost studovat tento obor na Masarykově univerzitě sahá daleko do minulosti a má zde opravdu dlouhou tradici. K dispozici jako student máte nejen spoustu špičkového vybavení jako jsou například přístroje na zhotovení 3D modelu obličeje, ale rovněž máte možnost se pustit do vlastních výzkumů, projektů a do hledání odpovědí na vaše otázky. Výhodou je i to, že antropologie je menší obor a známe se tu všichni navzájem, což umocňuje vaší chuť bádat, neboť se vždy máte na koho obrátit. Možnost uplatnění je různorodá podle toho, jakým směrem se v antropologii vydáte, ale zatím jsem se nesetkal s absolventem, který by nebyl spokojen se svým uplatněním po studiu."

Co se u nás dá studovat

Doprava

Ikona dopravy

Přírodovědecká fakulta – Kotlářská, Kotlářská 267/2, Brno

Před Hlavním nádražím nastup do tramvaje č. 12 směr Technologický park, vystup na zastávce Konečného náměstí (je to pátá zastávka od nádraží). Přejdi ze zastávkového ostrůvku na chodník a budeš stát vedle naší botanické zahrady. To už jsi skoro u cíle. Na křižovatce zahni doprava (pořád půjdeš okolo botanické zahrady) a pokračuj podél plotu až ke vstupní bráně – je to asi 100 metrů daleko. U brány už budou umístěny cedulky s navigací.